فلش مموری های OTG و کاربرد کابل OTG او تی جی


فلش مموری او تی جی چیست؟ او تی جی ها چه اهمیتی دارند؟ و تاثیر آنها بر عملکرد گوشی های اندروید چیست؟ در این مقاله سعی بر آن داریم تا به تمام سوالات شما در حوضه فناوری او تی جی پاسخ دهیم .

تعریف او تی جی OTG  

فلش مموری او تی جی چیست؟ او تی جی هاچه اهمیتی دارند؟ و تاثیر آنها بر عملکرد گوشی های اندروید چیست؟ در این مقاله سعیبر آن داریم تا به تمام سوالات شما در حوضه فناوری او تی جی پاسخ دهیم..

در صورتی که شما هم از گوشی هایهوشمند با سیستم عامل اندروید استفاده می کنید قطعا با کمبود فضا برای ذخیره دادههای خود مواجه شده ایدکه علت آن سرعت رو به رشد تکنولوژی واستفاده از انواع اپلیکیشن ها برای سهولت کارهای روزانه است.

جا به جایی داده ها قطعا به یک سیستممیزبان نیاز دارند که قبل از این کامپیوترها نقش میزبان را اجرا می کردند.

اما در اوایل سال 2001 فناوری تحتعنوان  usb on thego  معرفی شد که در اواخر همان سال نیزوارد بازار شد.ترجمه مشخصی از این اصطلاح در دسترس نیست ولی می توان ان را یو اسبی در حرکت نامید یا همان فلش مموری او تی جی که در آن می توانید بدون نیاز بهکامپیوتر یا لپ تاپ داده های درون گوشی موبایلتان را به فلش مموری و یا با العکسانتقال دهید.

کابل او تی جی چیست؟

کابل های او تی جی از یک سو به پورتیو اس بی و از سوی دیگر به کانکتور مایکرو یو اس بی ختم می شوند. خرابی در اینکابل ها زیاد است ولی در خیلی از موارد گوشی موبایل از کابل او تی جی یا فلش مموریهای او تی جی پشتیبانی نمی کنند، پس حتما قبل از خرید این کابل های 20 سانتی مترییا فلش مموری های او تی جی دار اطمینان حاصل فرمایید که گوشی موبایلتان از اینفناوری پشتیبانی می کند.

کاربرد های کابل او تی جی

و اما او تی جی ها علاوه بر انتقالداده کاربرد های دیگری نیز دارند.اگر شما هم بجای استفاده از فلش مموریهای او تی جی دار از کابل او تی جی استفاده می کنید به راحتی می توانید موس کامپیوتریا لپ تاپ خود را به آن وصل کنید و به راحتی از آن استفاده کنید. و اما نکتهاینجاست که شما نباید نگران خوانده شدن موس توسط تبلت یا گوشی موبایلتان باشیدزیرا تمام دستگاه هایی که از او تی جی پشتیبانی میکنند موس لپ تاپ یا pc شما را شناخته و قابل استفاده هستند.

شارژ تبلت خود را به گوشی موبایلتانانتقال دهید

این کار را همیشه انجام ندهید زیراسبب می شود عمر باتری دو دستگاه پایین بیاید ولی شرایط حادی نیز وجود دارد که بهشارژ گوشی موبایل بیشتر از شارژ تبلت نیاز دارید در این مواقع با اتصال کابل او تیجی به تبلت و اتصال آن توسط کابل شارژ به گوشی موبایل می توانید گوشیتان را شارژکنید و این مهم به این علت امکان پذیر است که باتری تب لت دارای میلی امپر ساعت بالاترینسبت به گوشی موبایل است.

در گوشی موبایلتان با کنترلر پلیاستیشن یا ایکس باکس بازی کنید و از بازی هایی که توسط این دسته ها پشتیبانی میشوند لذت ببرید.

دوربین هایDSLR و یا آنالوگ خود را به واسطه او تی جیبه گوشی موبایل وصل کنید و عکس ها و فیلم ها را به راحتی انتقال دهید زیرا بااتصال او تی جی به آن دوربین همانند یک فلش مموری یا دستگاه ذخیره ساز دیگر عمل میکند.

بدون شک تایپ کردن به وسیله کیبورددرنوشتن متن های طولانی آسان تر از صفحه تاچ موبایل است در این شرایط نیز دست بهدامان کابل او تی جی می شویم و کیبورد خود را به آن وصل می کنیم تابه یاری ما بیاید.

و اخرین پیشنهاد ما به شما در خصوصکاربردهای او تی جی استفاده از آن برای انتقال اطلاعات از هارد اکسترنال است و اینمهم در صورتی امکان پذیر است که هارد شما از او تی جی پشتیبانی کند.

فلش مموریاو تی جی چیست؟

و اما پر کاربردترین ویژگی او تی جیها اتصال آن ها به فلش مموری است که کاربر می تواند بدون نیاز به pc یا لپ تاپ به تمام داده های درون فلش مموری خود دست یابد.

اتصال فلش مموری بهگوشی موبایل توسط کابل او تی جی، تبدیل او تی جی و یا فلش مموری های دارای دو سره usb وmicro usb هستند امکان پذیر است.
گاهی ممکن است مسئله حک کردن اطلاعات از طریق برنامه های مجازی ذهن شما را درگیر خود کرده باشد.به کمک فلش او تی جی میتوانید به راحتی اطلاعات حافظه ی موبایل خود را انتقال دهید و در صورت نیاز مجدد از OTG خود به گوشی انتقال دهید.

پیشنهاد ما به شما فلش Hp v510m OTG Pen Drive میباشد.


ارسال کننده : shirazhp
تعداد بازدید : 987
تاریخ انتشار : 1397/03/09
منبع : www.shirazhp.com