آشنایی با فلش و مموری


فلش مموری آشنایی با انولع فلش مموری فلش OTG

فلش مموری

فلش مموری ها خیلی کوچکند اما ظرفیت‌های بزرگی دارند و به ما امکان می‌دهند هر آنچه را که دلمان می‌خواهد، روی حافظه‌ شان ذخیره کنیم. اوایل انواع فلش مموری ها محدود و مدل‌هایشان هم ساده بود. نه از فلش مموری لوکس خبری بود و نه از فلش مموری توکن امضای دیجیتال که برای خودش عملیاتاثبات هویت دارد و سطح امنیتی‌اش بسیار بالاست.

نهایت تفاوت فلش ها در ظرفیتشان بود، فلش مموری 8 گیگ با ظرفیت ذخیره پایین در مقابل فلش مموری 64 گیگ با ظرفیت بالا قرار می‌گرفت. اما این روزها دنیای یو اس بی USB و فلش مموری متحول شده است. آنقدر که فلش مموری 2018 با فلش مموری سال قبلش تفاوت‌های زیادی دارد . سازندگان این ذخیره‌ کننده‌های کوچک روزبه‌روز تلاش بیشتری برای ارائه بهترین فلش مموری ها می‌کنند.

 

آشنایی با انواع فلش مموری 

آن‌قدر دنیای فلش مموری ها متنوع شده که هر روز می‌توان منتظر ظهور یک فلش مموری جدید بود. تغییرات برای تبدیل فلش مموری خوب به عالی ادامه دارد و معمولا در سه محدوده اتفاق می‌افتد:

تغییرات ظاهری: هر روز شکل جدیدیاز فلش مموری ها وارد بازار می‌شود. از فلش مموری دخترانه و فلش مموری عروسکی گرفته تا فلش مموری کشویی. طراحی متنوع فلش مموری ها تقریبا برای هر کدام از اقشار جامعه پیشنهادی دارد.

تغییرات حجم وسرعت: تلاش برای اینکه روز‌به‌روزاندازه فلش مموری‌ها کوچکتر و ظرفیت ذخیره‌سازی‌شان بیشتر شود، ادامه دارد. همچنینبا ورود USB3سرعت انتقال اطلاعات هم بالاتر رفته است.

تغییرات امکانات: اینکه فلش مموری بتواند بهعنوان یک حافظه جانبی برای گوشی تلفن همراه، تبلت، تلویزیون و غیره مورد استفادهقرار بگیرد، بسیار مهم است. به همین دلیل هم مدل‌هایی مثل فلش مموری OTG و فلش مموری لایتنینگ Lightning هر روز بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرند. برای مثال فلش لایتنینگ معمولا به عنوان فلش مموری اپل مورداستفاده قرار می‌گیرد و حکم حافظه جانبی را دارد. فلش او تی جی هم به کار گوشی‌هایی می‌آید که قابلیت پشتیبانی از او تی جی را دارند.

بعضی از برندها هم پیشروتر از بقیه عمل می‌کنند؛ مثلا برند سن دیسک SanDisk علاوه بر اینکه فلش مموری ساده است، قابلیتی به فلش‌ هایش اضافه کرده که نتیجه آن تولید فلش مموری وایرلس یا بی‌ سیم شده است. این قابلیت به نوعی انقلاب در زمینه تولید فلش مموری عالی محسوب می‌شود.

 

محبوب‌ ترین برند ومارک فلش مموری

شرکت‌های زیادی به تولید فلش می‌پردازند؛ اما از میان آن‌ها برندهایی مثل اچ پیHP، سونی Sony،تراسند Transcendو ای دیتا  ADATA شهرت زیادی به دست آورده‌اند. در بازار ایران علاوه بر این برندها، کینگ مکس KingMax، لکسار  Lexar و کمپانی محبوب سامسونگ Samsung هم توانسته‌اند نظر بسیاری از مشتریان را برای خرید فلش مموری به خود جلب کنند.ارسال کننده : shirazhp
تعداد بازدید : 2123
تاریخ انتشار : 1396/12/13
منبع : www.shirazhp.com